בזן - בתי זיקוק לנפט, חיפה
לאחר סיומו של פרויקט הצביעה הבחינו המהנדסים כי בשל תכונה ייחודית של הצבע, אשר משקף אור ברמת גבוהה מאוד, התאורה הקיימת של הארובות אינה אסתטית ובלילה המבנה למעשה אינו נראה כלל מרחוק.

הפנייה לתכנון תאורת חוץ ייצוגית חדשה לארובות בתי הזיקוק הגיעה ממחלקת ההנדסה, בשיתוף עם דובר בתי הזיקוק ומשרד יחסי הציבור, אשר הכירו בערכן הגבוה של ארובות הקירוי כמבנה אייקוני בנוף העירוני של מפרץ חיפה הדורשות טיפול בהתאם.

התאורה החדשה שתוכננה לארובות מתבססת על 3 מקורות תאורה שונים, אשר משנים את ההצללה של הארובות בהתאם לזווית הצפייה והמרחק, תוך שנעשה שימוש אפקטיבי בתכונת ההשתקפות של הצבע של הארובות. התאורה הדרמטית , ומיקוד של אלומות האור לאלומות אור מרוכזות, יצרו אפקט הצללה אבל הדגיש את המבנה הפלסטי הייחודי של הארובות, אשר קוטרן משתנה

במסגרת העבודה על הפרויקט נדרש היה אישור מיוחד ממנהל התעופה האזרחית להציב תאורה חזקה המאירה לשמיים בצורה שאינה מסכנת מטוסים העוברים באזור.

תאורת בתי הזיקוק הפכה להיות אחד האובייקטים המעניינים והמוכרים ביותר בארץ, ולמעשה עומדת באותה תצורה ללא שינוי מאז הקמתה בשנת 1998 ועד היום.
adsa
חיסכון שנתי בהוצאות
21,000 ש"ח
adsa
חיסכון שנתי בקילוואט
42,630 קילוואט
adsa
זיהום אוויר
מונע זיהום מיותר של פחמן דו חמצני
בזן - בתי זיקוק לנפט, חיפה
בתי הזיקוק הם אחד המבנים האייקוניים והמוכרים ביותר בנוף של מדינת ישראל. בשנת 1998 הסתיים פרויקט מורכב המתבצע אחת לכמה עשרות שנים, בו נצבעו ארובות הקירור של בתי הזיקוק בצבע מיוחד הנועד לשמר את המבנה ולהגן עליו.


 
רוצה לשמוע עוד? נא מלא את הפרטים