תפיסה מהפכנית של תכנון התאורה בחלל הפנימי מאפשרת להציג את המכונית ממש "כמו בז'ורנל" ולהחיות בעיני הלקוח הפוטנציאלי את המראה הנחשק שהוא מכיר. מדובר בתוספת השקעה, אולם מאחר שהיא מחזירה את עצמה מיד בזכות העלייה במכירות, היא בהחלט משתלמת

התאורה שמחזירה את התשוקה לאולמות התצוגה

המכונית היא ה"בייבי" של האדם המודרני, עליה יחשוב ובה ישקיע מכספו וממרצו בתשוקה אדירה. על יסוד תשוקה זו קיימים בעולם תאגידי ענק לייצור מכוניות, מארה"ב ועד יפן, שמגלגלים מיליארדי דולרים בשנה. אותה התשוקה מביאה את הצרכנים אל אולמות התצוגה של היבואנים, שנה אחרי שנה, אבל המכירות אינן נעשות קלות יותר. להיפך, רכישת מכונית חדשה מהווה השקעה גדולה לאזרח הממוצע ולכן נבחנת ונשקלת היטב. צריך להשקיע מאמץ רב כדי להציג את המכוניות בדרך יוצאת דופן ולהעניק ללקוח הפוטנציאלי חוויה מיוחדת במינה, שתעורר בו את התשוקה ותסייע לו להגיע להחלטה הנכונה. אחד המרכיבים המרכזיים בתצוגה יעילה הוא התאורה, מאחר והמכוניות צריכות להיראות במיטבן גם בנקודת המכירה. לרכב מאפיינים אסתטיים ייחודיים וקווי מתאר היוצרים מרכב אצילי, וכמו כן איכות הציפוי והצבע משפיעים על הלקוח.
למעשה האור מחבר בין חלומו של הקונה לבין הארכיטקטורה בסימביוזה מושלמת של טכנולוגיה, חדשנות, מסורת ואינדיבידואליות.
הבעיה הגדולה בתכנון התאורה נובעת מהיותה של המכונית בעלת קימורים, הם מבריקים מאוד ומחזירים את האור המגיע ממקורות שונים המשתקפים במספר מקומות על פני המרכב
מאחר ובדרך כלל משתמשים בגופי תאורה כגון "ספוטים" או פרופילים מוארים נוצר בוהק חזק על גבי המרכב המוחזר אל עיני המתבונן, רמת ההחזרים הגבוהה גורמת לכך שהוא חווה אותם כסנוור מטריד, צורתה של המכונית הופכת לא מודגשת וקשה להתרשם מקווי המתאר שלה.
בפרסומות ובעיתונים או בטלוויזיה "פותרים" את הבעיה על ידי הצבת הרכב תחת רקיע מואר (טבעי או מלאכותי) שגורם להחזרים רצופים, אחידים ולא נקודתיים. בטבע מספקת השמש החזרים דפיוזיים שגורמים לרכב להבהיק ולזהור ובתצלומי אולפן מתקנים את אותה העבודה גם בעזרת תוכנות מחשב גראפיות. השאיפה של מתכנני התאורה היא אם כן, להחיות את התמונה האידיאלית הזו כפי שמצולמת בקטלוגים, לשמר את התשוקה בעיני הלקוח ולהביאו אל אולם התצוגה.

תאורה כמו בפרסומת   
אולמות התצוגה החדשים של יבואני הרכב מציגים שלל סגנונות אדריכליים, החל בהיי-טק מתכתי וכלה בקלאסי נקי, עם תקרות גבוהות או נמוכות. תכנון התאורה חייב להתחשב במאפייני החלל ולשלב את פתרונות התאורה במוטיבים האדריכליים הקיימים.
בכדי להימנע מהשתקפויות ומהחזרי אור מטרידים ממשטח הרכב יש ליצור מערכת תאורה המייצרת בוהק אחיד על גבי הרכב ולמקם את גופי התאורה במקומות הנכונים. בהחלט אפשר להתאים את עיצוב משטחי התאורה לתנאי השטח ולארכיטקטורה וליצור את הרושם כאילו עמדה המכונית באוויר הפתוח עם החזרי אור או הקרנות אור ממשטחים גדולים המדגישים את קווי המתאר שלה. המכונית אפילו לא חייבת לעמוד מתחת לתקרה, אלא בקרבת משטחי תאורה המוצבים אנכית שגם מהם מגיעים ההחזרים הרצויים. מדובר בתפיסה מהפכנית, המאפשרת ליצור מהאור החוזר השתקפויות רכות ונעימות לעין.
את בעיית חוסר הניגודים של התאורה החוזרת ניתן לפתור על ידי תאורה על הסביבה הקרובה, האביזרים והאלמנטים האדריכליים באולם ליצירת תאורה מלאה ובעלת עניין.
יתרון נוסף: התאורה החוזרת מסייעת לטשטש טביעות אצבע או כתמים/פגמי צבע קלים על גבי המרכב. אפילו בכלי רכב חדשים יש עקבות זעירים הנוצרים בליטוש הסופי וניתן לאות אותם באור יום. אור ממוקד (של ספוטים) בעל עוצמה רבה מידיי עלול להפוך את העקבות הללו לכתמים נראים ולפגוע במכירות. כמו כן, חלק מעמדות התצוגה נמצאות במקום קבוע, אך חלקן עשוי לנוע ממקום למקום ולכן יש לאפשר מידה של גמישות במיקום גופי התאורה. יש למקם את ה"ספוט" כך שיהיה לו חופש תנועה.

סביבת מכירה - הצבע שומר על הדינמיקה 
לסביבת המכירה השפעה רבה על העמדת הרכב כמושא מרכזי וככלי ביטוי לרגשות ולסמלים. צבע הרכב מקרין על אופיו יקר הערך של הרכב. לכן על התאורה להדגיש את צבעי הרכב ללא עיוותים מאחר וצבעי הרכב מגוונים, דרך טובה לענות על צורך זה היא באמצעות סופרפוזיציה של מקורות אור. אפשר לשלוט בגווני האור באמצעות שיטת TUNABLE WHITE המאפשרת שינוי בטמפרטורות צבע שונות, ואפשר גם ממש לייצר צבע על ידי מערכת       RGB (המייצרת צבעים משלושה צבעי יסוד: אדום ירוק וכחול). מומלץ להשתמש במערכת תאורה בטכנולוגיית LED שבנוסף תאפשר חיסכון משמעותי באנרגיה ובאחזקה. מערכת זו הופכת את חלל התצוגה לדינמי וצעיר תוך שמירה על איכויות האור התאורה תופעל על ידי מערכת בקרת תאורה ("חשמל חכם") שניתנת לתכנות מראש ואינה דורשת תפעול או מיומנות חריגה .
לדוגמא: ניתן לתכנן את מערכת התאורה כך שבכל 15 דק' משתנים הצבעים באולם והופכים לחגיגת צבעים למשך 20 שניות. כך נשמרת ערנות הלקוח ודינמיקת המכירה. הצבעים מאפשרים לעצב אופי רגשי לחלל ולהוסיף דינמיקה למרחב הארכיטקטוני ולתהליך המכירה. כל זאת כמובן, תוך הקפדה על הצגה מרשימה של צבעי הרכב.
התוצאה: עלייה מובהקת במכירות
המאמץ סביר, אם כן, אפשר לממש בנקודות המכירה את תמונת המוצר המושלם כפי שהיא נשקפת מן הפרסומת, ולחזק בלב הקונה הפוטנציאלי את התשוקה למכונית. אמנם, תכנון תאורה מקיף שכזה דורש השקעה כספית אולם עבור מי שמתכוון ממילא להשקיע ברכיבים איכותיים ובהידור בנקודות המכירה מדובר בתוספת לא גדולה יחסית בהתייחס להשקעה הראשונית וגם לחיסכון בעלויות החשמל השוטפות. התוצאה משתלמת וסביר כי ההשקעה תחזיר את עצמה תוך זמן קצר