תאורת רחוב וצמחייה - שדרות רוטשילד, קיסריה
בנוסף למימד ההיסטורי המרתק של העיר, לאזור מאפיין ייחודי הנובע מהקרבה לים, כאשר המשמעות היא שהאוויר באזור לח ורווי מליחות, מה שדרש בחירה מוקפדת של גופי תאורה אשר יוכלו לעמוד בתנאים הסביבתיים ולהישמר לאורך זמן.

בתכנון התאורה הוחלט ליישם לראשונה נורות Metal Halide בעלות אור לבן מסירת אור גבוהה, כאשר מרבית תאורת הרחוב בארץ ובעולם מבוססת בדרך כלל על נורות נל"ג בעלות אור מונוכרומאטי, כתום, עם מסירת צבע נמוכה. השיקול בבחירת נורות ה- Metal Halide היה בין השאר בטיחותי – נורות אלו מאירות את הרחוב בצורה טובה יותר, ומשפרות את תנאי הראייה והנראות בלילה הן להולכי רגל והן לרכבים.

בנוסף, בוצע טיפול בצמחייה באמצעות גופים שקועים איכותיים עשויים מחומרים כגון נחושת ופליז, מתכות עתיקות שמתאימות לאופי של קיסריה ולהיסטוריה שלה. כל עמודי התאורה המתכתיים טופלו בצביעה חדשנית מסוג DP, בעלת פני שטח מגורענים עם טקסטורה חולית בגוון מט ולא מבריק. הסיבה לכך היא שצבע מבריק מקבל בסביבה עם מליחות גבוהה כתמים וירידה בבוהק והופך להיות לא אסתטי.

תכנון התאורה החדש שיושם בשדרות רוטשילד ממשיך להיות מיושם עד היום בכל בנייה חדשה בעיר.
adsa
חיסכון שנתי בהוצאות
21,000 ש"ח
adsa
חיסכון שנתי בקילוואט
42,630 קילוואט
adsa
זיהום אוויר
מונע זיהום מיותר של פחמן דו חמצני
תאורת רחוב וצמחייה - שדרות רוטשילד, קיסריה
במסגרת מהלך של שיפוץ השדרה המרכזית של העיר קיסריה, רח' רוטשילד החוצה את העיר לכל אורכה, הוחלט לתכנן את תאורת הרחוב אשר לא היה מואר כלל הפנייה הגיעה ממהנדס העיר, אדריכל במקצועו, אשר ביקש לתכנן בשטחים הציבוריים תאורה אשר תתאים לאופייה הייחודי של העיר, ויחד עם זאת תהיה בעלת זיקה להיסטוריה שלה.

רוצה לשמוע עוד? נא מלא את הפרטים